Infolinia (+48) 511 837 161 - zadzwoń i zamów czyszczenie!

Czy warto przeprowadzać kompleksowe zabiegi piorące tapicerkę podłogi?

Czy warto przeprowadzać kompleksowe zabiegi piorące tapicerkę podłogi?

Zazwyczaj jednym z najbardziej zabrudzonych miejsc w samochodzie jest jego podłoga. Stan oraz wielkość zabrudzenia są uzależniona nie tylko od częstotliwości użytkowania samochodu, od ilości osób, które się nim przemieszczają, ale także od tego, czy samochód wyposażony jest w dywaniki. W zależności od pory roku w samochodzie spotykamy dywaniki welurowe bądź gumowe. W okresie wiosenno – letnim zakładamy do swoich samochodów dywaniki welurowe, natomiast w okresie jesienno – zimowym przy dużej wilgotności montujemy dywaniki gumowe. Ten rodzaj ochrony tapicerki podłogi przed zabrudzeniami oraz nadmierną wilgotnością i przemaczaniem pomaga nam chronić i zachować podłogę samochodu w lepszej kondycji.

Dywaniki welurowe bądź gumowe – ochrona przed nadmiernym zabrudzeniem

Niejednokrotnie klienci dostarczający do nas samochody na kompleksowe zabiegi czyszczące oraz pielęgnacyjne, w tym pranie tapicerki podłogi, nie posiadają wspomnianych dywaników na powierzchni podłogi. Zabrudzenia panujące wtedy na tej tapicerce są o wiele większe. Podłoga często jest przemoczona, posiada liczne zabrudzenia oraz bardzo duże ilości piasku. Występuje także nieprzyjemny zapach ze względu na przemoczenie i niewysuszenie tapicerki podłogi, połączone z panującymi zabrudzeniami.

Znaczna część osób nie przywiązuje tak wielkiej uwagi do tego, by podłoga w jego samochodzie była czysta i zadbana. Szybkie tempo dnia codziennego niejednokrotnie nie pozwala zapanować nad utrzymaniem samochodu w nienagannym stanie. Główne elementy wnętrza samochodu, do których klienci przywiązują największą uwagę i które chcą, by były czyste oraz zadbane to tapicerka foteli, elementy deski rozdzielczej oraz szyby. Podłoga samochodu jest przez klientów często odkurzana tylko „z grubsza”, po czym samochód poddawany jest dalszej eksploatacji.

Kompleksowe zabiegi czyszczące i piorące tapicerkę podłogi

Klienci dostarczający do nas samochód na generalne czyszczenie wnętrza wraz z praniem tapicerki nie muszą się martwić o stan zabrudzeń podłogi w swoim pojeździe. Tapicerka podłogi przechodzi kompleksowe zabiegi czyszczące, począwszy od dogłębnego odkurzania, przez wybijanie zalegającego piachu, powtórne odkurzanie, kończąc na tym, co najważniejsze, czyli szczegółowym praniu całej tapicerki podłogi. Ponadto w sytuacji, gdy w samochodzie podróżowało zwierzę, często niezbędnym etapem jest również usuwanie sierści z tapicerki podłogi.

Demontaż elementów wnętrza – istotnym czynnikiem osiągnięcia wspaniałych rezultatów!

Przed przystąpieniem jednak do tych zabiegów, a po konsultacji z właścicielem bądź osobą dostarczającą pojazd, demontowane są fotele, kanapa oraz oparcie, aby przeprowadzić dokładnie wspomniane prace. Chcąc szczegółowo wyczyścić, wyprać podłogę w samochodzie muszą zostać zdemontowane elementy, o których mowa. Nie demontując tych segmentów pojazdu, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegów tak dokładnie, jakbyśmy tego chcieli. Nie da się wyprać tapicerki podłogi pod szynami, stelażami foteli czy pod kanapą. Demontaż pozwala, aby te zabiegi przeprowadzić tak, jak należy i w 100% pozbyć się zabrudzeń, plam oraz wszelkich roztoczy.

Ostateczna decyzja należy do klienta

Demontaż elementów, o których mowa nie ma skutków ubocznych, a pozwala na efektywne wyczyszczenie i wypranie podłogi. W większości dostarczanych pojazdów prana i odświeżana jest także tapicerka foteli, a do wykonania zabiegów przy fotelach także najlepszy jest ich demontaż (o czym pisaliśmy w poprzednim artykule -> https://www.spec-clean.com.pl/pranie-tapicerki-foteli/). Wykonując te zabiegi „jeden przy drugim”, najlepszym rozwiązaniem jest zatem demontaż wspomnianych elementów: foteli, kanapy, oparcia.

Osuszanie podłogi

Po zabiegach związanych z podłogą jest ona poddawana etapom suszenia. Po wszystkich czynnościach podłoga jest czysta, nie posiada zabrudzeń, plam, nie ma w niej powbijanego piasku. Jeśli samochód posiada dywaniki welurowe, przechodzą one takie same zabiegi jak tapicerka podłogi.

Odpowiednie użytkowanie regułą na dłuższe zachowanie czystości!

Odpowiednio użytkowana tapicerka podłogi po wykonanych przez nas czynnościach służy długi czas, zachowując atrakcyjny stan. Warto jednak regularnie i porządnie ją odkurzać oraz posiadać dywaniki, które zatrzymają brud i pomogą dłużej cieszyć się nienagannym wyglądem.

Impregnacja tapicerki podłogi

W celu dłuższego utrzymania efektu czystej podłogi wykonujemy również impregnację tapicerki podłogi. Temat ten został poruszony we wcześniejszym artykule dotyczącym prania tapicerki foteli. W razie pytań prosimy o kontakt, chętnie udzielimy odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Zadbana tapicerka podłogi, zadbane wnętrze pozwala cieszyć się przyjemną jazdą w czystych i komfortowych warunkach, wolnych od brudu i niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Zapraszamy do kontaktu! 🙂