Infolinia (+48) 511 837 161 - zadzwoń i zamów czyszczenie!

Pranie foteli – jak dokładnie wykonać tę czynność?

Pranie foteli – jak dokładnie wykonać tę czynność?

Pranie tapicerki foteli w samochodach to zajęcie wymagające szczególnego poświęcenia uwagi. Ze względu na ciągłą eksploatację samochodu zarówno fotele, jak i kanapa, oparcie oraz zagłówki ulegają dużemu zabrudzeniu. Zajmując się profesjonalnie detailingiem wnętrz pojazdów wypraliśmy ekstrakcyjnie, a także odświeżyliśmy setki foteli w różnych pojazdach zaczynając od samochodów osobowych, po busy osobowe, towarowe, samochody ciężarowe, a kończąc na autobusach. Spotkaliśmy i spotykamy się z przeróżnymi zabrudzeniami począwszy od zwykłych plam i zacieków po wodzie, przez plamy z soku, kawy, herbaty, błota, a kończąc na plamach z krwi, żywicy, betonu, smoły, sadzy czy nawet farb. Ponadto warto podkreślić, iż odpowiednie zadbanie o stan tapicerki samochodowej pozwala uzyskać czyste oraz wolne od alergenów i roztoczy wnętrze.

Niwelowanie zabrudzeń oraz odplamianie

Ze względu na różne stopnie zabrudzenia istotne jest, aby posiadać bogatą gamę różnorodnej chemii do prania, a szczególnie odplamiania tapicerki. Produkty, których używamy do tych czynności od lat cechują się najwyższą jakością, radząc sobie z najcięższymi zabrudzeniami i ostatecznie dając fantastyczne efekty końcowe.

Co daje demontaż elementów samochodu?

Przed przystąpieniem do prac związanych z praniem foteli pojazdu przeprowadzamy rozmowę – z właścicielem bądź osobą dostarczającą pojazd – dotyczącą opcji prania tapicerki: wewnątrz samochodu bądź na zewnątrz – po odpowiednim ich zdemontowaniu. Jedno jest pewne, decyzja należy do klienta, ale z doświadczenia wiemy, że dokładne i całkowite wypranie tapicerki, wyczyszczenie prowadnic foteli, a także wypranie bądź wedle wymagań klienta samo odkurzenie wszelkich zakamarków podłogi jest możliwe tylko po zdemontowaniu zarówno foteli, kanapy, oparcia i zagłówków z samochodu. Jesteśmy zwolennikami demontażu, ponieważ wtedy wiemy, że każda wspomniana wcześniej część została w 100% poddana praniu oraz czyszczeniu. Jedną z ważnych czynności przy praniu foteli samochodów jest czyszczenie prowadnic i stelaży montażowych. Tylko demontaż foteli pozwala na skrupulatne i dokładne ich wyczyszczenie.  W większości dostarczanych do nas samochodach po ustaleniu z klientem, a przed przystąpieniem do prania, przeprowadziliśmy właśnie taki demontaż. Po wykonanej usłudze wszystko jest odpowiednio montowane na swoje miejsce.

Bezpieczeństwo demontażu foteli

Zatem przystępując do prania tych elementów pojazdu, warto zdecydować się na ich demontaż, ponieważ pozwoli to na przywrócenie ich całkowitego blasku poprzez dokładne wypranie, a także na wykonanie wszystkich zabiegów pobocznych związanych z fotelami, takich jak czyszczenie prowadnic, stelaży czy suszenie. Nie ma obawy, że po demontażu będzie z nimi coś nie tak. Zawsze uświadamiamy klienta, że wrócą one na swoje miejsce, będą odpowiednio zamontowane, a ewentualne błędy na liczniku zostaną przez nas usunięte. Poruszając temat „błędów na liczniku” mamy na myśli np. błąd poduszek, który w coraz nowszych pojazdach pojawia się po dokonaniu demontażu elementów tapicerki.

Etap osuszania istotnym punktem końcowym

Fotele oraz elementy samochodu, o których mowa są po praniu poddawane osuszaniu, aby podczas odbioru przez klienta były nie tylko czyste, ale i suche. A ponadto, aby klient mógł w pełnym komforcie odjechać od nas swoim samochodem.

Otwartość na potrzeby naszych klientów!

Świadczymy także usługę prania tapicerki foteli zdemontowanych – po ich dostarczeniu, bez obecności samochodu. Często klienci podczas zmiany wnętrza pojazdu: zmiany foteli, tapicerki wnętrza przywożą same fotele do wyprania – taka opcja również jest możliwa. W razie braku możliwości dostarczenia foteli do prania, przyjeżdżamy i odbieramy je od klientów, a w umówionym terminie wyprane, czyste i odświeżone dostarczamy z powrotem pod wskazany adres. Istnieje także opcja wymiany tapicerki w pojeździe, np. po zakupie innych foteli, kanapy, oparcia, zagłówków czy boczków drzwi na ich wypranie i zmianę w samochodzie, lub samą zamianę bez opcji prania. Jesteśmy elastyczni dla naszych klientów, dlatego takie usługi również wchodzą w grę.

Impregnacja tapicerki – efekt czystości na dłużej!

W celu utrzymania efektu naszych prac na dłużej wykonujemy również impregnację tapicerki. Impregnacja wykonana po wcześniejszym praniu ekstrakcyjnym chroni powierzchnię tapicerki przed plamami z wody, oleju czy innymi ogólnymi zabrudzeniami powstającymi podczas codziennego użytkowania. Wpływa ona również na wydłużanie żywotności tkanin, tym samym przyczyniając się do zachowania czystego i zadbanego wyglądu na długi czas. Warto zaznaczyć, że po zakończonej impregnacji powierzchnia jest miękka i naturalna. Impregnacja nie powoduje zmiany powierzchni tapicerki „w dotyku”, działa ona wyłącznie tworząc tarczę ochronną na brud i plamy.

Służymy pomocą!

Jeśli zastanowiła Cię poruszana tematyka lub masz więcej pytań, które dotyczą wnętrza Twojego samochodu skontaktuj się z nami. Postaramy się udzielić odpowiedzi na pytania, a w przypadku chęci wyprania elementów wnętrza, o których mowa w artykule, z pewnością ustalimy korzystne warunki współpracy.  

Zapraszamy!