Infolinia (+48) 511 837 161 - zadzwoń i zamów czyszczenie!

Czyszczenie podsufitki – najważniejsze informacje

 

 

Czyszczenie podsufitki – najważniejsze informacje

Istotnym punktem przy detailingu wnętrza pojazdu jest m.in. czyszczenie podsufitki. W tym wpisie skupimy się właśnie na tym procesie. Podsufitka jest elementem bardzo delikatnym, należy się z nią więc obchodzić w sposób szczególny. Przed rozpoczęciem procesu bonetowania musimy indywidualnie zapoznać się z jej stanem. W obecności właściciela pojazdu bądź osoby, która dostarcza pojazd przeprowadzamy jej wnikliwą inspekcję.  Wiele czynników wpływa na jej kondycję, dlatego nie należy omijać tego procesu i bez sprawdzenia przystępować do jej czyszczenia.

 

 

Jakie czynniki wpływają na stan podsufitki?

Istotnymi czynnikami jakie wpływają na jej stan są:

– wiek samochodu – czym samochód starszy, tym jej jakość spada, pogarsza się stan materiału oraz kleju, który utrzymuje podsufitkę,

– w samochodach, w których osoby palą papierosy, dym wnika w materiał powodując i zwiększając jej szansę na odklejenie podczas czyszczenia,

– kraj w jakim pojazd był/jest eksploatowany. W rejonach, gdzie panują bardzo wysokie temperatury jest większe prawdopodobieństwo, że ulegnie ona odklejeniu (np. Włochy),

– w zależności od marki i modelu samochodu istnieje większa szansa na jej odklejenie (np. VW Passat B5).

Demontaż elementów podsufitki istotnym etapem czyszczenia

Po przeprowadzeniu rozmowy z klientem, w zależności od stopnia zabrudzenia podsufitki często decydujemy się na demontaż jej elementów: rączek, nasłoneczników, lampek oświetlenia wnętrza. Pozwala to na dokładniejsze jej doczyszczenie.

Uszkodzenia mechaniczne podsufitki

Po etapie rozmów wiemy, czy przystąpimy do jej czyszczenia, czy jej stan na to pozwoli. Często podsufitki posiadają też mocne uszkodzenia mechaniczne. Są one pocięte, wydarte, nadpalone od papierosów bądź po prostu odklejone. Wtedy do zabiegu czyszczenia nie przystępujemy lub robimy to za zgodą i na całkowitą odpowiedzialność klienta.

Zgoda klienta kluczem do podjęcia procesów czyszczenia podsufitki

Decydując się na proces bonetowania podsufitki nawet w najlepszym stanie robimy to za zgodą klienta. Przeprowadziliśmy setki czyszczeń tych elementów samochodu, dlatego mamy bogate doświadczenie, wiemy jak z nimi postępować a do czyszczenia każdej podsufitki podchodzimy w sposób szczególny, dokładając największych starań, by nie uległa ona odklejeniu. Chemia jakiej używamy do czyszczenia tego delikatnego elementu jest chemią o najwyższej jakości, sprawdzoną w ciągu kilku lat naszych działań, więc w tej kwestii jesteśmy spokojni.

Bezpieczne czyszczenie podsufitki

Praca przy podsufitce, demontażu jej elementów, czyszczeniu, pielęgnacji, następnie ich montowaniu oraz czyszczeniu samej podsufitki jest bardzo czasochłonna, zajmuje od 2 do nawet 4 godzin. Na wszystko wpływa wiele czynników, jedno jest pewne to proces wymagający specjalnego podejścia, umiejętności oraz doświadczenia. Ze swojej strony zapewniamy 100% podejście do samochodów klientów, a więc także podsufitek. Posiadamy certyfikaty, które świadczą o przebytych kursach i szkoleniach, ale tylko zdobyte doświadczenie, bardzo duża ilość wyczyszczonych podsufitek nauczyła nas jak się z nimi obchodzić. Każdy samochód jest inny, jego stan więc i podsufitki są w różnych kondycjach.

Elementy podsufitki

Nie zapominamy także o elementach podsufitki. Bez względu na to czy są one demontowane, czy też nie, przechodzą one także proces całkowitego czyszczenia zarówno na samochodzie, jak i poza nim.

Dodatkowe usługi – wymiana podsufitki

Ciągła praca przy wnętrzach samochodów pozwala zaproponować nam także coś innego, dodatkowego, a mianowicie wymianę podsufitki w samochodach, w których uległa ona uszkodzeniu, odklejeniu. Przeprowadzamy demontaż starej, uszkodzonej podsufitki, wyklejenie nowej oraz montaż z powrotem do wnętrza samochodu. Przeprowadziliśmy wiele takich wymian, dlatego również posiadamy niezbędne doświadczenie w tej kwestii.

Nie tylko uszkodzone podsufitki podlegają wymianie. Robimy to także, gdy klient zażyczy sobie zmianę jej koloru, np. z białej na czarną.

Bezpłatne oględziny

Zapraszamy na bezpłatne oględziny, poradę oraz umówienie na zabiegi czyszczące, pielęgnacyjne, a także na wymianę tych wrażliwych elementów samochodu. Czysta, niewisząca i zadbana podsufitka na pewno umili niejedną podróż.

Strona internetowa

Zapraszamy także na naszą stronę internetową do zakładki REALIZACJE, na której umieszczamy na bieżąco relacje z naszych prac.  Już niebawem pojawią się kolejne wpisy!

Masz jakieś pytani dotyczące swojej podsufitki? Nurtuje Cię któraś z poruszonych kwestii? Zapraszamy do kontaktu! Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania. 🙂

Zapraszamy!